W jaki sposób pomóc dziewczynie w depresji?

Witam! Mieszkałem z dziewczyną przez prawie 3 lata, nagle ona stwierdziła, że nie jest pewna moich uczuć i się wyprowadziła. Przez 1 tydzień po wyprowadzce schudła ponad 5 kilo a jak do mnie przyjechała to bylem w szoku pod względem jak tak można schudnąć, jak na oczy ja zobaczyłem. Zjedliśmy razem kolację, to źle się poczuła i wszystko zwróciła. Minęły dwa tygodnie jak nie mieszkamy ze sobą, na pytania typu chcesz być dalej ze mną lub czy wrócisz do mieszkania ze mną odpowiada, że nie wie sama czego chce i tak na wszystkie pytania. Obecnie mija 3 tydzień, a ona ciągle jest zmęczona, o co nie zapytam to wszystko ją denerwuje, jedyne co dobrze to to, że jeść zaczęła normalnie a miedzy nami powoli zaczęło się układać. Nie wiem co mam robić, jak jej pomóc, żeby wróciła do normalnej siebie. Proszę o poradę, bo z nią naprawdę jest niedobrze i martwię się o nią.

Witam!

Zachowanie Pana partnerki jest niepokojące i dobrze byłoby, gdyby skonsultowała się z lekarzem psychiatrą lub psychologiem. Zmiana w jej zachowaniu może być spowodowana różnymi czynnikami, w tym rozwojem zaburzeń psychicznych.

Najlepiej, żeby zdiagnozował jej stan lekarz na bezpośredniej wizycie. Warto, żeby Pan postarał się dowiedzieć, co ona teraz przeżywa i co takiego wpłynęło na zmianę jej zachowania. Może ten stan jest wywołany jakimś trudnym i wstrząsającym wydarzeniem lub zaczął się już jakiś czas temu, ale dopiero teraz problemy się nasiliły i uwidoczniły.

W tej chwili z Pana strony najważniejsze jest wsparcie i próba zrozumienia jej zachowania i przyczyn złego samopoczucia. Może jej Pan także zaoferować swoją pomoc, jeśli będzie jej potrzebowała.

Pozdrawiam