W jaki sposób pomóc i rozwiązać problemy rodzinne?

Witam. Mam poważny problem i nie umiem go rozwiązać. W mojej rodzinie jest przypadek przemocy psychicznej nad dziećmi . Rodzice nie potrafią rozmawiać tylko krzyczą. Jedno z dzieci ( najstarsze z każdym problemem dzwoni do mnie ( jestem jej ciocia) . Znecaja się nad dziećmi do takiego stopnia ze ta najstarsza dziewczynka która już wszystko rozumie nie może spać w nocy . Chodzi nie przytomn do szkoły. Za każdym razem kiedy dostaje za coś wzrasta jej ciśnienie do tego stopnia ze bardzo źle się czuje. Rodzice sprawdzają jej tel i neguja to ze ja wszystko wiem. Stara się usuwać ślady tego ale wtedy wmawiają jej ze za ich plecami pisze do mnie. Mają na głowie małego brata, który jest niegrzeczny i opieka całą nad nim spoczywa na dwóch dziewczynkach. Mamusia w tym czasie jeździ sobie do koleżanki. Niestety rozm i wa z nimi nic nie daje a druga rzecz nie mogę wydać dzieci ze wiem o wszystkim. Co mogę zrobić?

Witam serdecznie,
proceduralnie radziłabym bezwzględnie porozmawiać o problemie z rodzicami dzoewczynki i zaznaczyć,że Pani intencje są pomocowe wobec zagubionego i zaniedbanego w rodzinie dziecka.Można zachęcić rodziców do podjęcia kontaktów z psychologiem,albo samej zwrócić się o to do wychowawcy w szkole lub zatrudnionych tam psychologów,pedagogów itp.Oni bowiem na takie sygnały reagują szybko,bo często dziecko manifestuje skutki zaniedbań opiekuńczych na ich terenie,więc tym bardziej mają podstawy do interwencji.Ta ostatnia opcja jest wg.mnie najbardziej skuteczna,ale można w ogóle wejśc w kontakt ze szkołą jako osoba,która chciałaby uzyskać wskazówki "co robić",gdy trudno złożyć na rodziców skargę oficjalną do sądu,MOPSu,kuratorów,jest Pani bowiem członkiem rodziny. Tym bardziej zachęcam do zachowania kolejności zgodnej z własnymi możliwościami i dobrem dziecka.
Przypomnę,że istnieją również specjalne ośrodki d.s.przemocy w rodzinie,gdzie można uzyskać poradę i pomoc w podobnych sytuacjach.Mamy obowiązek reagować na zauważone sygnały przemocy domowej,więc proszę nie czekać.