W jaki sposób pomóc mamie chorej na nerwicę?

Moja mama ma nerwice i nie ma żadnego wsparcia ze strony domowników tj. Taty i brata. Mama boi się być sama w domu. Tata i brat pracują, choć tata jest na rencie chorobowej i mógłby zostać w domu z mama, mimo wielu problemów finansowych, chorobowych itd. Ja z siostra zalozylismy swoje rodziny i nie mamy możliwości bycia z nią non stop. Gdy mama potrzebuje najwięcej wsparcia od domowników to jej nie dostaje, tata i brat olewaja to. Być może, że nerwica mamy objawia się m.in. agresja........

Witam Panią
Przy nerwicy bardzo ważne jest wsparcie
i pomoc bliskich osób, ale to nie wystarczy.
Nerwicę trzeba wyleczyć.
A tego można dokonać za pomocą odpowiednio
dobranej psychoterapii
Zachęcam Pani mamę do podjęcia psychoterapii.
Gdyby chciały Panie porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Po pierwsze nerwica, o ile c jest dobrze zdiagnozowana, jest chorobą, którą należy leczyć i nie dopuszczać do rozwoju i nasilania objawów, stąd ważne aby Pani mama podjęła psychoterapię - w ramach NFZ lub prywatnie. Wsparcie ze strony rodziny jest bardzo ważne w procesie leczenia - to wsparcie polega również na tym, że pomoże się mamie znaleźć specjalistę i będzie się motywowało do kontynuacji leczenia w chwilach wątpliwości - może chociaż w tym zakresie uda się uzyskać wsparcie mężczyzn w Państwa rodzinie?
Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek

Witam, mama powinna przede wszystkim zgłosić się na terapię - sama obecność dodatkowej osoby w domu nie rozwiąże problemu (a czasem wręcz może go pogłębić lub spowodować lawinę innych). Dlatego polecam skierować mamę do psychologa, psychoterapeuty (najlepiej poznawczo-behawioralnego) w Pani regionie i dać specjalistom możliwość wyprowadzenia mamy "na prostą". Pozdrawiam, Monika

Witam, czy Pani mama korzysta z pomocy psychologicznej? Warto skorzystać z takiej pomocy, dłużej porozmawiać o tej sytuacji. Proszę zastanowić się z mamą co moglibyście realnie zrobić, aby mamą poczuła się pewniej. Przesyłam link gdzie znajdzie Pani placówki NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/
Pozdrawiam serdecznie