W jaki sposób pomóc mężowi w odchudzaniu?

Jak po raz kolejny zmotywować męża do walki z nadwagą, otyłością? Raz udało mu się schudnąć ponad 20kg . Stosował dietę, ćwiczył. Od roku niestety życie zmusiło go do powrotu do złych nawyków żywieniowych i braku ruchu. Oczywiście skutkuje to trwałym przybieraniem na wadze. Stosował teraz przez 3 tygodnie dietę , trochę ruchu i nic nie schudł. Był u dietetyka i dostał nową dietę, ale jest strasznie zniechęcony i twierdzi, że i tak to nic nie da. Skoro 3 tygodnie próbował i nie schudł.

Ważne, aby dieta nie była traktowana jako dieta, rygor, coś przymusowego. Dobry dietetyk powinien układać jadłospisy, które zachęcą pacjenta do zmiany nawyków żywieniowych na stałe. Oczywiście chęć pacjenta i wewnętrzna motywacja jest kluczowa. Bez tego bardzo trudno jest o skuteczność stosowanych działań. Każde kolejne podejście do zmniejszenia masy ciała może być trudniejsze. Zachęcałabym poszukania we Wrocławiu specjalistów od zaburzenia odżywiania, psychodietetyka lub terapeuty, który ma doświadczenie w pracy z osobami otyłymi. Jest to niezwykle ważne, aby terapia żywieniowa miała charakter holistyczny, to znaczy obejmowała wsparcie dietetyczne, treningowe oraz psychologiczne.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Witam Panią,

Ważne aby dieta nie była zbyt drastyczna. Jadłospis ma być prosty i przyjemny w stosowaniu ponieważ w innym razie pacjent zawsze się zniechęci. Dieta powinna być dobrana indywidualnie do potrzeb danej osoby. Jak mąż zmieni nawyki żywieniowe i zacznie widziec efekty to znów powróci wiara w sukces tylko na początku trzeba silnej woli i motywacji.
może dieta którą otrzymał jest zbyt niskokaloryczna i mąż czuje sie głodny przez co się zniechęca
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk