W jaki sposób pomóc mężowi z urojeniami?

mój mąż ma jakieś dziwne urojenia. Nie moge bez niego nigdzie wychodzic a jak wracam z pracy i przyjade chwile póżniej to mi robi awanture ze zamiast od razu jechać do domu rozmawiam z kolezankami z pracy.Rok temu pojechałam na pizze z koleżankami to non stop pisał smsy a jak wróciłam do domu to zażucał mi zdrade.choć nigdy nie dawałam mu żadnych ku temu powodów .poprostu ma taka agresje w sobie kiedy sie zdenerwuje , że boje się i nie wiem co o tym myśleć. raz mnie w złosci uderzył.

Witam
Warunkiem udanych relacji w związku
jest m.in. adekwatna samoocena i poczucie
własnej wartości, które pozwala spojrzeć na siebie,
partnera i relację z odpowiedniej perspektywy.
Prawdopodobnie zachowanie męża wynika stąd,
że czuje on ciągłą potrzebę potwierdzania
własnej wartości w oczach partnerki.
Niskiej samoocenie często towarzyszy lęk
przed odrzuceniem, brak kontroli
nad emocjami i powtarzające się konflikty,
co pogłębia jedynie niską samoocenę
i rodzi agresję lub poczucie przygnębienia.
Najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny
i znalezienia właściwego rozwiązania problemu
jest terapia psychologiczna.
Gdyby chcieli Państwo porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
W szczególnych przypadkach możliwe są konsultacje
online, np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Witam, zaburzenia urojeniowe, w tej sytuacji urojenia zazdrości, może zdiagnozować lekarz psychiatra. Pytanie czy mąż będzie chciał skorzystać z konsultacji z lekarzem lub z psychologiem. Czy są podstawy do tego by sądzić, że zda sobie sprawę że ma problem związany z zazdrością. Wpływa to destrukcyjnie na Państwa związek. Mąż ogranicza Pani autonomię i niezależność, stosuje przemoc. Jest Pani przez męża podejrzewana, oskarżana i kontrolowana. Proponuję aby skorzystała Pani z pomocy psychologa:
http://www.interwencjakryzysowa.pl/osrodki-interwencji-kryzysowej/3492
Przesyłam ink do artykułu:
https://portal.abczdrowie.pl/chorobliwa-zazdrosc

Pozdrawiam

Witam Panią Serdecznie,

Z tego, co Pani napisała, wnioskuję, że Pani mąż ma potrzeby, naruszające Pani granice i ograniczające Panią- być może nie jest tego świadomy, bo np. takie ma wzorce z domu.

Nawet w związku małżeńskim partner nie ma prawa wymuszać zachowań i wpływać w sposób dyrektywny na partnera, by partner się temu podporządkowywał.
Nie ma prawa stosować jakiejkolwiek przemocy (fizycznej, werbalnej i emocjonalnej)

Partnerstwo polega na wzajemnym szacunku, zaufaniu, wspieraniu, bezpieczeństwie, rozumieniu i realizowaniu swoich potrzeb.
Rozmowa w relacji i mówienie o swoich potrzebach, wątpliwościach, trudnościach jest bardzo znacząca.

Zapytała Pani, jak ma Pani pomóc mężowi?
Powinna Pani przede wszystkim zadbać o samą siebie, o swoje potrzeby.

Już teraz zachęcam Panią do szczerej rozmowy z mężem, kiedy oboje będziecie w dobrym nastroju i powiedzeniu, jak się Pani czuje, kiedy zarzuca Pani zdradę.
Że ma Pani potrzebę spotkać się z koleżankami i również dać mężowi takie przyzwolenie, na spotkanie z kolegami.

Dobrym rozwiązaniem byłoby podjęcie przez Panią i męża terapię małżeńskiej.

Życzę Pani powodzenia,
Irena Mielnik-Madej