W jaki sposób pomóc osobie w depresji?

Witam, mam pytanie nie do końca tylko z natury zdrowia ale ta 2 cześć (prawna) teraz mnie nie obchodzi. Zatem mam pytanie. Jestem cholerykiem, kiedyś chciałem się zabić, czasami nadal chce, wykonuje nerwową prace, w domu też się nie przelewa. Czy dla osoby z depresją pomocny był by pies. Może to dziwne w domu mam psa wiem jak on na mnie działa - odpręża, sprawia że jestem tym kim chce być. Ale w pracy nie mam się do kogo odezwać. Czy Taki pies mógłby mi w pracy pomóc, panować nad sobą, nad gniewem (broń boże żeby nikt nie myślał że bile ludzi czy tym bardziej zwierzęta), ale czytałem że osobą z zaburzeniami psychicznymi psy pomagają. Jakieś rozwiązanie?

Koniecznie do pełnej konsultacji , pewnie dużą rolę odgrywają czynniki emocjonalne, reakcja na przewlekły stres, ale w takiej sytuacji często pogarsza się stan fizyczny, spada forma i odporność fizyczna i psychiczna... Ważny wywiad, pełna kompleksowa ocena stanu Pacjenta, wyników badań Jak tarczyca , morfologia, żelazo?? Jaki tryb życia, praca, jak nastrój, sen, problemy, stresy??? Psychiatra, psycholog , może pomocne będą leki. Pies ważny, ale może to za mało.... Pozdrawiam i zapraszam