W jaki sposób pomóc osobie z nadciśnieniem tętniczym?

Moja mama ma 65 lat ma nadciśnienie tętnicze i jej temperatura ciała od kilkunastu miesięcy wynosi ok 35 stopni. Skarży się na bóle głowy, często ma problemy ze snem, odczuwa ciągle zmęczenie i ma prawie zawsze zimne dłonie choć przebywa w cieple. Jest blada. Proszę o pomoc. Martwię się o mamuske. Dziękuję z góry. Pozdrawiam Agnieszka

Przede wszystkim ważne jest jakie są wartości ciśnienia tętniczego Pani mamy, aktualne badanie morfologii.
Myślę że może Pani porozmawiać o swoich obawach z lekarzem rodzinnym Pani Mamy.

pozdrawiam,
lek. A.Witkowska