W jaki sposób pomóc sobie, jeżeli jestem jednostką paranoidalną i kompulsywną?

Witam jestem jednostką paranoidalną oraz kompulsywną. Coraz bardziej przeszkadzają mi objawy wynikające z tego zaburzenia w normalnym funkcjonowaniu. Chciałabym zapytać się, czy są dostępne fachowe publikacje, które pomogły mi chociaż trochę uporać się z tymi objawami. Na terapię mnie nie stać i za bardzo nie mam czasu. Bardzo pragnę sobie pomóc.

Jeśli zaburzenia są zdiagnozowane i głębokie fachowa pomoc może okazać się koniecznością. Zachęcam do przemyślenia jednak i podjęcia psychoterapii, szczególnie, że można z niej skorzystać także w ramach ubezpieczenia NFZ (Poradnie Zdrowia Psychicznego i NZOZy mają kontrakt z NFZ, a wówczas psychoterapia nie jest płatna, potrzebne jednak będzie skierowanie od lekarza rodzinnego lub lekarza psychiatry).

Witam, zachęcam jednak aby skorzystała Pani z konsultacji z psychologiem. Chce Pani sobie pomóc, to bardzo dużo, bo najważniejsza jest motywacja do zmiany. Jeżeli nie ma Pani możliwości finansowych może Pani korzystać z pomocy Poradni Zdrowia Psychicznego przyjmującego z funduszu NFZ. Pozdrawiam