W jaki sposób pomóc sobie po śmierci babci?

Witam serdecznie. Nie mogę się pozbierać po śmierci ukochanej Babci. Minęły 2 lata a przed nami trzecie święta bez Niej. Nic już nie cieszy. Byłyśmy od zawsze we trzy, Mama, Babcia i ja. Nie potrafimy poskładać do kupy tego życia, które po Niej pozostało, każde wspomnienie przynosi ból. Ciągle wydaje mi się ,że mogłam być lepszym człowiekiem dla Niej, choć kochałam nad życie, ale nie zawsze mogłam być w domu, bo są też obowiązki typu praca... Teraz Babuńki już nie ma ból nie mija

Witam
Śmierć bliskiej osoby jest zawsze wstrząsającym przeżyciem,
któremu zwykle towarzyszy dezorientacja, smutek, płacz, gniew,
lęk, poczucie winy, osamotnienia, poczucie przytłoczenia,
nieszczęścia, rozdrażnienie i wiele innych przykrych
emocji nad którymi trudno zapanować.
Z upływem czasu emocje i przykre uczucia związane
ze śmiercią bliskiej osoby powinny stopniowo słabnąć.
Po kilku miesiącach zwykle stopniowo powraca umiejętność
odczuwania przyjemności i prowadzenia satysfakcjonującego życia.
W Pani przypadku proces adaptacji nadmiernie się przedłuża,
a cierpienie związane z bolesną utratą wciąż się utrzymuje.
Myślę, że najlepszym wyjściem będzie skorzystanie
z usług psychoterapeuty.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią. Czytając Pani post pomyślałem, że jest w nim dowód, że powszechne powiedzenie "czas leczy rany" jest sloganem. To ważne co z upływem czasu robimy. Przede wszystkim mam nadzieję, że Babcia jako bliska osoba nie chciałaby by Pani (wiem, że na początku postu jest napisane mężczyzna, ale później z treści zorientowałem się, że napisała go kobieta) spędzała czas po Jej odejściu na cierpieniu. Być może powinna Pani rozważyć sięgnięcie po profesjonalną pomoc psychologiczną. Wsparcie w przeżyciu żałoby i znalezienie temu doświadczeniu miejsca wśród innych w Pani życiu może być bardzo pomocne. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/