W jaki sposób pomóc sobie przy stosowaniu portu naczyniowego?

Dzień dobry. Od lipca zeszłego roku posiadam port naczyniowy. Nigdy nie miałem z nim problemów, jednak w ostatnim czasie schudłem ponad 15kg i z jednej strony zanikła mi tkanka powodując bardzo duże napięcie skóry i ryzyko 'wypadniecia' portu. Stosuję maści natłuszczające i wzmacniające skórę, jednak boję się dalszego stosowania portu. Doktor, który go montował powiedział, że tkanka nie odbuduje się w miejscu ucisku nawet jak przytyję. Wymontowałbym go jednak żyły mam nie za dobre na wenflon.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna ocena przez lekarza chirurga i byc moze wykonanie portu w innym miejscu