Mężczyzna , 33 lata Witam. Od okolo miesiaca borykam sie z problemem dotyczacym snu. pracuje w ciagu tygodnia na zmiany popoludniowe czyli 16-1. spie normalnie okolo 7-8 godzin. Jestem wyspany. Ale gdy tylko przychodzi wolne i relaksuje sie ogladajac np film, potrafie nagle zasnac. Nie rejestruje kiedy nawet. sa to krotkie drzemki paro-minutowe. Zaczyna sie od delikatnych zawrotów glowy poprzez rozdwojenie obrazu. I nagle pyk, i juz spie. Troche mnie to meczy bo tak naprawde nie jestem zmeczony. Kazdy weekend taki.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

WItam, to jest normalna reakcja organizmu na stres, który prawdopodobnie odczuwa Pan w pracy. Głęboki relaks bardzo łatwo zamienia się w sen.
Moim zdanie wszystko jest OK, jednak w trakcie weekendu mógłby Pan pójść do siłowni, pobiegać czy pójść do kina - jednym słowem coś przedsięwziąć.
Pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Rezonans magnetyczny – Rezonans magnetyczny (MRI) jest badaniem obrazowym zmian chorobowych w ciele pacjenta. Tomografia rezonansu magnetycznego jest wykonywana głównie w diagnostyce mózgu, tj. w celu wykrycia takich schorzeń, jak wady wrodzone, guz mózgu, zmiany zapalne tkanki mózgowej, zmiany demielinizacyjne, zmiany naczyniowe mózgu (angio MRI mózgu).
  • NeurologiaNeurologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jest silnie spokrewniona z psychiatrią i polega na odkrywaniu przyczyn uszkodzenia systemu neuronalnego.
Artykuły na ten temat
Zaburzenia snu

Budzenie się w nocy

Budzenie się w nocy znacznie obniża jakość snu. Człowiek wstaje rano zmęczony, jakby w ogóle nie spał. Niektórzy budzą się kilkakrotnie, a nawet kilkadziesiąt razy w ciągu nocy. Nic nie pomaga przewracanie się z boku na bok, zmiana ułożenia ciała, poprawa...

Przyczyny bezsenności

Jet lag - definicja, jak walczyć

Jet lag - definicja, jak walczyć

Zespół nagłej zmiany strefy czasowej (jet lag syndrome) to zespół objawów pojawiający się w trakcie podróży w kierunku równoleżnikowym (wschód-zachód) związany ze zmianą strefy czasowej. Ciężkość zespołu jet lag jest uzależniona od liczby przekraczanych...

Odporność organizmu

Jak leczy się przewlekłe zmęczenie?

Jak leczy się przewlekłe zmęczenie?

Zespół chronicznego zmęczenia (CFS) najczęściej występuje u ludzi młodych. W grupie ryzyka znajdują się osoby pracujące w warunkach silnego stresu i opiekujące się przewlekle chorymi. Liczba pacjentów z tą grupą schorzeń rośnie, ale w Polsce trudno o...