W jaki sposób pomóc synowi w jego agresji?

Witam moje pytanie dotyczy mojego 3letniego syna od jakiegoś czasu jest agresywny złości się jak coś mu nie wychodzi w tych atakach złości gryzie palce już miał rany rzuca przedmiotami ciągnie innych za włosy odpycha inne dziecko jak przeszkadza mu w układaniu aut jest niejadkiem je tylko to co on chce nie lubi kąpieli mycia i obcinania włosów obcinania paznokci mycia zębów brania leków wszystko kończy się płaczem i na siłę muszę. Nie mówi gaworzy po swojemu. Chodzi na palcach kręci się

Witam Panią
Opisane przez Panią zachowania syna mogą wskazywać
na całościowe zaburzenie rozwoju.
Przede wszystkim należy dziecko właściwie zdiagnozować.
Proszę jak najprędzej udać się z dzieckiem do Poradni
Psychologiczno – Pedagogicznej.
Pani syn wymaga stałych, wieloprofilowych
oddziaływań stymulujących jego rozwój.
Proszę nie zwlekać.

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Zachęcam do podjęcia diagnostyki (psycholog dziecięcy, psychiatra), gdyż podobne trudności mogą wskazywać na poważniejsze zaburzenie (np autyzm, zespół Aspergera). Specjaliści- po określeniu źródła trudności, doradzą także możliwe sposoby radzenia sobie i wspierania rozwoju synka.