W jaki sposób poradzić sobie po zdradzie ukochanej kobiety?

Witam. Mam 28 lat od 4 lat mieszkałem z dziewczyną która była moim światem. Dziewczyna mnie zdradziła i ukrywała przedemną długi. Wybaczylem juz jej po 3 latach ze mnie oszukiwala ze byla w wiezieniu przekonalem cala moja rodzine zeby jej dac szanse ... po roku zrobila to samo naciagla pozyczek choc wszystko splacilem... do tego dorzucila zdrade ... wyprowadzilem sie zostawilem ja ale mija miesiac ona jest szczesliwa a ja sobie z tym nie umiem poradzic :(

Witam Pana
Rozstanie z ukochaną osobą jest bardzo trudnym
wydarzeniem w życiu człowieka.
Czasami niesie za sobą złość, niepokój, frustrację,
poczucie zwątpienia, poczucie odrzucenia,
poczucie rozpadu wewnętrznego, poczucie
osamotnienia, utratę pewności siebie
oraz poczucie niskiej wartości.
Zdarza się, że rozstanie całkowicie dezorganizuje
życie i może prowadzić do depresji.
Skoro nie może Pan sobie z tym poradzić,
to zachęcam Pana do podjęcia terapii psychologicznej,
która pomoże Panu odzyskać równowagę
wewnętrzną, wzmocnić poczucie własnej wartości,
a także pogodzić się z przeszłością
i rozpocząć nowy etap w życiu.
Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Zachęcam do spotkania z psychologiem, psychoterapeutą. Specjalista pomoże nie tylko poradzić sobie z emocjami związanymi z rozstaniem (które są podobne do żałoby po stracie), ale także poczuciem zranienia, oszukania, złości itp. Wesprze w odbudowaniu samooceny, poczucia wartości, bezpieczeństwa i zaufania w relacji. To bardzo ważne, szczególnie w kontekście przyszłych relacji (by nie przenosić uczuć i niepowodzeń z niedawnej relacji na przyszłe). Psycholog pomoże także poradzić sobie z relacjach rodzinnych, które także mogły zostać "nadwątlone" przez sytuację w związku, poradzić sobie z ewentualnym poczuciem winy czy wstydu. Taka praca nad sobą po doświadczeniu zranienia czy traumy pomaga nie tylko w adaptacji do nowych warunków życia, ale także umożliwia przepracowanie zachowań, czy trudności, które mogły przyczynić się do kryzysu w związku. Tym samym daje szanse na odbudowanie siebie i odzyskanie wiary w możliwość zbudowania bliskiego, satysfakcjonującego związku partnerskiego w przyszłości. Warto pozwolić sobie pomóc.