W jaki sposób powstrzymać kłótnie z mężem?

Mój mąż ma problemy -ogląda pornografie ,jest seksogolikiem i poprosił mnie zablokować strony z porno,ja tak zrobiłam ,ale teraz on stał tyranem-kuci ze mną ,szuka przyczyny-to ja dużo gotuję,to dużo sprzątam,tam nie umyłam okno,obraża mnie,a ja staraję się jak mogę,jeszcze jego córka przeprowadziła do nas,jeszcze jeden powód do kutni,proszę mi poradzić,co ja mam robić z tym,ja pracuję,w domu wszystko jak każda kobieta robię,a co dnia ja robię złe,już nie mam śil,on nie pracuję

Dzień Dobry Pani,

Proszę porozmawiać z mężem - spokojnie i bez oceniania i zaproponować mu, żeby podjął terapię i poczynił skuteczne kroki, celem podjęcia pracy zawodowej, bo Pani mąż doprowadził siebie do takie sytuacji, że nie radzi już sobie ze sobą, bo nie pracuje zawodowo.
Dodatkowo wprowadziła się do Was córka Pani męża..., domniemywam, że jest nastolatką, pewnie i ona nie czuje się stabilnie, kiedy jej ojciec nie pracuje.

Z mojej strony zachęcam Panią, żeby przestała się Pani starać, jak może.

Proszę bardzo zadbać o siebie, czyli od teraz zacząć rozdzielać obowiązki, pomiędzy mężem i córką Pani męża.

Proszę rozważyć konsultację z psychologiem, żeby mogła Pani przyjrzeć się, w jaki sposób Pani funkcjonuje w związku i potrafiła zadbać o swoje potrzeby.
Może Pani w ramach NFZ-tu lub prywatnie.

Życzę Pani powodzenia,
Irena Mielnik-Madej

Witam

Jeśli Pani mąż jest osobą uzależnioną, to po usunięciu dostępu do pornografii może doświadczać objawów odstawiennych. Niestety, aby mu pomóc potrzebne jest nie tyle ograniczenie dostępu co uświadomienie sobie mechanizmów uzależnienia, jego przyczyn, zagrożeń z niego wypływających oraz ustalenie i skuteczne podtrzymanie motywacji do zmiany. To wszystko i więcej istotnych czynników dostarcza terapia, bez której ciężko mu będzie dokonać prawdziwej zmiany. Zachęcam zatem, aby namówić męża na odpowiednią wizytę u specjalisty terapii uzależnień lub psychoterapeuty pracującego z osobami uzależnionymi.
Z tego co Pani pisze wynika także, że i Pani znajduje się w ciężkiej sytuacji. Proszę jednak pamiętać, że to Pani mąż, a nie Pani jest osobą odpowiedzialną za swoje zachowanie i swój nałóg. Ma Pani prawo do spokoju i godności. Dlatego, choć może Pani udzielić mężowi wsparcia, to nie zapominałbym o tym, że to On, a nie Pani musi wziąć na siebie odpowiedzialność za zmianę sytuacji. Jeśli doświadcza Pani sporo stresu i nie wie jak postawić mężowi granice oraz zadbać w tym związku o swoje potrzeby pomóc może także psychoterapeuta. Polecam jednak zacząć od szczerej rozmowy z mężem i poleceniem mu wizyty u specjalisty terapii uzależnień.

Pozdrawiam
Patryk Goleń
http://www.gabinetzmian.pl

Dzień dobry, zachęcam państwa do kontaktu z psychologiem - psychoterapeutą pracującym z parami i małżeństwami. Specjalista zaproponuje dalsze kroki postępowania - terapię małżeńska lub indywidualną. Pozdrawiam.