W jaki sposób powstrzymać rozwój choroby wirusowej?

Żona dwa dni temu utraciła przytomność. Stwierdzono w szpitalu wirusówkę. Mam rozwolnienie trzeci raz. Przyjąłem nifuroksazyd200 Hasco i Famogast oraz Stoperan. Co robić dalej ? Gorączki jeszcze nie mam. Mam nadciśnienie.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety nie ma skutecznego leku na tzw wirusówkę. Można stosować leczenie stricte objawowe. Należy oczywiście pamiętać aby nie dopuścić do odwodnienia i utraty elektrolitów. Należy wypić co najmniej tyle płynów, ile straciliśmy wraz z wymiotami i biegunką. W aptece są dostępne specjalne płyny, które oprócz wody zawierają elektrolity, które tracimy w trakcie zaburzeń żołądkowo- jelitowych.