W jaki sposób powstrzymać wypadanie włosów?

Witam! Mam problem z wypadającymi włosami! Już widać i to spore prześwity, a mam 21 lat dopiero. Chodzę do dermatologa, ale nie wiem, czy to najlepsze dla mnie wyjście, bo stosuje mi to co bym wyczytał w Internecie! Zrobiłem wszystkie badania, bo tak kazała lekarka, ale nic na nich nie wyszło, więc zdrów. Aktualnie stosuje Loxon 5%, już jakaś 4-5 butelka, a więc minęło jakieś pół roku! Efekty? Są momenty, gdzie chwale ten lek, ale są takie momenty, gdzie jak go nałożę to nie chce patrzyć na swoje włosy, wyglądają jak siano i te prześwity! Do tego stosowałem cynk w tabletkach, ale już teraz dermatolog odpuścił i zostałem tylko na suplementach diety! A teraz pytanie, które mnie najbardziej meczy. Mianowicie - przeciągam palcami po włosach, kiedy one wyglądają na "zdrowe" to wtedy wypadnie parę włosków dziennie, a kiedy wyglądają one na takie sianowate, przeciągam palcami i co przeciągnięcie wypadnie jak nie jeden to 5! Nie wiem co robić by one wyglądały cały czas na zdrowe, bo nie jest to spowodowane myciem lub nie myciem, więc proszę o pomoc.

Witam serdecznie!

Przyczyn łysienia może być wiele, prawdopodobnie przyczyną Pana łysienia jest łysienie androgenowe, jednak bez możliwości badania lekarskiego, obejrzenia zmian i dokładnego zebrania wywiadu nie można tego stwierdzić. Wizyty u dermatologa niestety są niezbędne.
Dzięki wykonanym badaniom laboratoryjnym wykluczono inne częste przyczyny łysienie (m.in. niedokrwistość, czy zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy).
Jeżeli potwierdzone zostanie łysienie androgenowe to jego leczenie jest długotrwałe, często niestety efekty są niezadowalające. W leczeniu skuteczny wydaje się finasteryd oraz przeszczep włosów. Według niektórych doniesień dobre efekty przynosi również stosowanie monoksidylu w formie preparatu stosowanego na skórę głowy. Terapia ta dopiero po 6-12 miesiącach przynosi efekty.
Polecam jeszcze artykuły poświęcone tej tematyce:
http://portal.abczdrowie.pl/testosteron-a-lysienie
http://portal.abczdrowie.pl/lysienie-androgenowe
http://portal.abczdrowie.pl/metody-leczenia-lysienia-androgenowego.
 Pozdrawiam