W jaki sposób pozbyć się bólu menstruacyjnego?

Mam 21 lat. Cierpię na straszne bóle menstruacyjne (przy nich ból pleców, często biegunka i wymioty. Za radą ginekologa biorę refastin/ketonal itp. Nie miałam badań hormonalnych, poza hormonami tarczycy (wszystko prawidłowo). Nie powinnam brać więcej niż 2 tabl. refastinu na dobę, ale po 6-7 godzinach przestaje działać. Ponadto miałam niedawno zapalenie żołądka i dwunastnicy i teraz po każdej miesiączce i przyjmowaniu refastinu (zawsze ortanol) boli, tak jak przy zapaleniu. Co robić?

Trzeba w takim wypadku skoro bóle związane sa z miesiączkowaniem unormować Panią hormonalnie, zapewne wprowadzić odpowiednie leczenie hormonalne. O wszystkim powinien zadecydować prowadzący ginekolog.