W jaki sposób pozbyć się dużej ilości wody z organizmu?

Mam 27 lat, 171 cm wzrostu i 73 kg wagi. Dietetyk na specjalnej wadze zmierzył mi 0,3 kg tłuszczu ponad normę i aż 12 litrów wody ponad normę. Niestety zadaniem tego dietetyka było sprzedanie suplementów diety z ich sklepu, a nie pomoc mi. Wcale nie próbowałbym walczyć z taką wagą, gdyby moja budowa ciała nie była aż tak bardzo nieproporcjonalna. Mam bardzo dobrze widoczne mięśnie klatki piersiowej i brzucha, ale problem zaczyna się od bioder w dół. Mam tak grube pośladki, uda i łydki, że nie mogę znaleźć dla siebie odpowiednich spodni (niektóre zatrzymują się już na łydkach!). Kiedyś ważyłem 79 kg i bez problemu w 2 miesiące osiągnąłem wagę 73 kg, ale na tym się skończyło. Pozbycie się oponki z brzucha przyszło mi z wielką łatwością, ale na uda i pośladki nie znalazłem sposobu. Jest to tym bardziej dziwne, że prowadzę bardzo zdrowy tryb życia. Nie jem wieczorami, unikam: słodyczy, jedzenia fast foodów, chipsów, sosów, mięsa innego niż kurczak, potraw smażonych, tłuszczów, nie solę dużo, piję dużo wody, posiłki przyjmuję w racjonalnych ilościach 4-5 razy dziennie. Jem dużo: warzyw i owoców, jogurtów, serków, sałatek. Dodatkowo chodzę na siłownię, basen, wspinaczkę, treningi i mecze piłkarskie. Na siłowni ćwiczę 3-4 razy tygodniowo, treningi cardio. Ponadto jogging, czasami nawet 50 km tygodniowo. Mam jedynie słabość do kawy (3-4 dziennie) oraz piwa (1-2 dziennie). Zacząłem się domyślać, że problem musi tkwić gdzieś głębiej, może powinienem zrobić sobie jakieś badania. Może wskazówkami będzie to, że bardzo często sikam, niemalże od razu po tym, kiedy coś wypiję. Mam również nabrzmiałe palce u rąk i stóp i czasami odczuwam, jakby mi spuchły. Być może mam jakieś problemy z krwiobiegiem - noszę buty rozmiar za duże, aby mieć prawidłowe krążenie w stopach a na nartach nie mogę jeździć właśnie z tego powodu. Genetyczne w mojej rodzinie są hemoroidy i ja sam też już się leczyłem. Zaczynam wątpić, że moją dietę można tak dopracować, abym zrzucił jeszcze 8 kg. W internecie spotkałem już podobne problemy, ale nie widziałem rozwiązań. Z chęcią się podzielę swoimi wynikami, jeśli tylko otrzymam jakąś radę. Bardzo proszę o jakieś wskazówki.

Witam serdecznie!
Do zatrzymania wody w organizmie dochodzi w wielu mechanizmach. Najczęściej ma to jednak miejsce w niewydolności nerek i niewydolności krążenia. Ze względu na Pana intensywny tryb życia i brak dolegliwości bólowych, nie występowanie duszności ani innych niepokojących objawów najbardziej prawdopodobną przyczyną Pana obrzęków jest choroba nerek. Do jej rozpoznania konieczna jest szczegółowa diagnostyka. Na początku jednak wskazane jest wykonanie badania ogólnego moczu, który odpowie na pytanie, czy nasze podejrzenia są słuszne. Wskazana jest zatem wizyta u lekarza rodzinnego, który uszczegółowi z Panem wywiad, zbada Pana i zleci wszystkie niezbędne badania.

Podsumowując, z Pana opisu można domniemywać, że Pana problemy z odchudzaniem nie są związane ze źle prowadzoną dietą czy za małą ilością ruchu, lecz mogą wynikać z występowania choroby podstawowej.

Pozdrawiam