W jaki sposób pozbyć się niechcianych koszmarów?

Witam, Jestem 22 letnim mężczyzną. Od wielu lat miewam koszmary. Scenariuszem koszmaru są wydania , w których jestem poniżany, niechciany i siłą muszę walczyć o godność. Miewam doświadczenia o podobnych odczuciach z tym , że teraz już nie. Jak rozwiązać skutecznie ten problem ?

Witam Pana. Na podstawie Pana krótkiego postu wnioskuję, że Pana koszmary mają związek z Pana doświadczeniami życiowymi. Tego typu doświadczenia noszą nazwę traumatycznych i "odciskają" się z dużą siłą na naszym dalszym funkcjonowaniu. Im takie doświadczenie jest bardziej nagłe, niespodziewane to przynosi uczucie przytłoczenia, przerażenia i bezsilności. By stawić czoła takiej sytuacji w organizmie ludzkim mobilizowana jest bardzo duża energia, która powinna być rozładowana. Jeśli nie jest, pozostaje w organizmie i daje o sobie znać na różne sposoby. Jednym z takich sposobów mogą być koszmary. Zachęcam Pana do sięgnięcia po pomoc w kontakcie bezpośrednim. W Żorach przy ul. Boryńskiej mieści się Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Może Pan zgłosić się tam po pomoc. Pozdrawiam Pana
http://www.piotrantoniak.pl/

Dzień dobry

Najlepszym sposobem poradzenia sobie z Pana koszmarami jest według ,mnie psychoterapia. Koszmary senne, zwłaszcza powtarzające się, często są związane z nieprzepracowanymi doświadczeniami lub/oraz stale utrzymującymi się lękami.

Pozdrawiam
Patryk Goleń
http://www.gabinetzmian.pl