W jaki sposób pozbyć się "prosaków"?

Dzień dobry, mam problem jak podałem wyżej z tymi prosakami. A mianowicie mam 17 lat i chciałbym się pozbyć tych krosteczek bo nie wygląda to zbyt dobrze. A po drugie złe się czuje z myślą, że ma moim penisie są jakieś krosteczki. Wiec mam do pani pytanie czy nie ma na to jakiejś maści albo czegoś w takim stylu, żeby pozbyć się tych Prosaków? Z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Prosaki objawiają się jako drobne grudki barwy białej lub białożółtej, perłowo opalizujące. W rzeczywistości są naskórkowymi lub podnaskórkowymi  cystami zastoinowymi.

Leczenie może przebiegać z zastosowaniem miejscowych preparatów farmakologicznych (niestety ograniczona skuteczność, często kwestionowana) lub też leczenie może być zabiegowe, polegające na usuwaniu prosaków za pomocą lasera CO2, niestety dostępne nie we wszystkich gabinetach dermatologicznych, które oferują zabiegi laserowe.

Proponuję skonsultować problem z lekarzem medycyny estetycznej.