W jaki sposób pozbyć się strachu przed niepowodzeniem?

Dzień dobry, od dłuższego czasu ciągle zamartwiam się zbliżającą sesją, a dokładniej - egzaminem z angielskiego. Kolokwia czasem zdaję na maksymalną ilość punktów, ostatnio jednak musiała jedno poprawić. Nie rozumiem tekstu, który czytam na kolokwiach. Zawsze jestem doskonale przygotowana ze słówek, ale, mimo że je rozumiem, nie potrafię wstawić w odpowiednią lukę. Bardzo się boję, ponieważ jutro mam kolejny test i już myślę, że mogę go nie zdać. Kiedy czytam teksty w domu, mam wrażenie, że radzę sobie lepiej. Te moje niepowodzenia sprawiają, że zaczynam myśleć, że jeśli nie zdałam ostatniego testu, to nie dam także następnego i egzaminu. Nawet jak to teraz piszę boję się, aby to nie zadziałało jak przepowiednia. Mój strach mnie paraliżuje, jestem ciągle niezadowolona z siebie. Jak mogę sobie pomóc?

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Zacznę od takiego stwierdzenia, że to, o czym myślimy, to przyciągamy.., po części za Pani słowami.

Z Pani relacji, domniemam, że zbyt duże oczekiwania, jakie sobie Pani narzuciła i napięcie związane ze zbliżającymi się testami - mogą być przyczyną Pani napięć wewnętrznych oraz Pani przeświadczenia, że sobie Pani nie poradzi...

Na ten moment wskazana byłaby dla Pani zmiana perspektywy, poprzez oderwanie się od myślenia, wprowadzając inną aktywność np. fizyczną, która byłaby pomocna Pani regeneracji mentalnej.

Podsumowując, myślę że przydatna byłaby dla Pani na ten moment, zwyczajna rozmowa z zaprzyjaźnioną Osobą/Przyjaciółką, by mogła Pani stworzyć sobie plan działania, krok po kroku, traktując siebie ze zrozumieniem.

W tym okresie wzmożonego zapotrzebowania energetycznego, wskazana byłaby dla Pani suplementacja magnezem, wit. B1, B2, B6, wit. D3.
Jestem przekonana, że bez wysiłku i zadowalająco zda Pani testy.

Do rozważenia (w przyszłości) praca z przekonaniami, pod okiem Psychologa.

Z przesłaniem dla Pani twórczej pomyślności,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605