W jaki sposób pozbyć się zaburzeń osobowości?

Stwierdzono u mnie zaburzenia osobowości. Mam 19 lat i czy da sie z tym zyc? kazdego dnia wyczuje jego konca, nie mam co ze soba zrobic i jak wyglądać bedzie moje zycie boje sie instesywnych uczuc oddalilem sie od społeczeństwa mam trudnosci i kontaktach i okresleniem samego siebie. Boje sie prawie wszystkiego wyjść na zewnatrz do ludzi i udawac ze wszystko jest ok. Lecze sie terapeutycznie w szpitalu w Zagórzu ale moj pobyt sie konczy i nie wiem czy sie wyleczylem. Co dalej? Pozdrawiam.

Witam
Temat jest obszerny i wielowątkowy, odpowiedź na portalu niewiele pomoże.
Polecam konsultacje u dobrego terapeuty.
Pozdrawiam
Anna Szyda

Witam, napisał Pan o swoich obawach związanych z wyjściem ze szpitala, niepewności co do wyleczenia i trudnościach w kontaktach z innymi ludźmi. Jeżeli jest Pan pod stałą opieką lekarza, terapeuty, to warto z nimi podzielić się swoimi obawami. Jeżeli Pana pobyt w placówce się kończy, to może Pan poprosić o informację, gdzie może Pan uzyskać pomoc po wyjściu ze szpitala, jeżeli chce Pan dalej korzystać ze wsparcia i pomocy specjalistycznej. Pozdrawiam serdecznie

To naturalne, że ma Pan obawy co do tego jak będzie wyglądało Pana życie po wyjściu ze szpitala. Proszę jednak popatrzeć na to w ten sposób, że to będzie kolejny krok w terapii. Warto dowiedzieć się gdzie będzie Pan mógł szukać wsparcia już po wyjściu. Proszę o to zapytać swojego lekarza prowadzącego, jak również podzielić się z nim opisanymi obawami.
Sugeruję, żeby dopytać czy w pobliżu Pana miejsca zamieszkania istnieją grupy wsparcia dla osób z podobnymi problemami.

Pozdrawiam serdecznie.