W jaki sposób pozbyć się zwisającej skóry po porodach?

Witam serdecznie,za 4 miesiace skoncze 40 lat,urodzilam dwoje dzieci poprzez cesarskie ciecie,drugiego synek ma 3 miesiace,chcialam zapytac,czy mozliwe jest pozbycie sie zwisajacej skory po duzym brzuszku i w jaki sposob to zrobic

Tomasz Pielak

Witam serdecznie. Pomimo, że skóra wykazuje duże zdolności do regeneracji, przywrócenie jej wyglądu do stanu sprzed ciąży jest dość trudne. Nie ukrywam, że najlepsze efekty można osiągnąć niedługo po porodzie ( co w przypadku cięcia cesarskiego jest znacznie utrudnione, gdyż nie należy wykonywać forsujących ćwiczeń do 6 miesięcy po cięciu). Skóra rozciągnięta, pozbawiona podpory( w postaci płodu, czy tez warstwy tłuszczu) staje się wiotka, a nawet lekko zwisa. Aby przywrócić skórze wygląd sprzed porodu, przede wszystkim należy zacząć od wzmocnienia mięsni brzucha poprzez odpowiednia ćwiczenia-brzuszki, czy też ćwiczenia izometryczne, polegające na napinaniu ( na 3-5 sekund) mięśni brzucha. Same ćwiczenia jednak nie wystarczą i warto byłoby zasięgnąć porady gabinetu medycyny estetycznej, czy też sprawdzonego gabinetu kosmetycznego w doborze odpowiednich zabiegów, np masaży, które znacznie uelastyczniają skórę i poprawiaja perystaltykę jelit. Dodatkowo można skorzystać z różnorodnych innych zabiegów, np endermologii, która jest również formą masażu chemicznego wykonywanego pod ciśnieniem za pomocą elektronicznie sterowanych rolek. Zabieg taki pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, co powoduje, że skóra staje się bardziej elastyczna. Należy pamiętać o tym, aby wszystko co robimy by przywrócić pierwotny wygląd skóry, było wykonywane regularnie i w seriach. Jeśli nie pomogą ćwiczenia i inne zabiegi nieinwazyjne, można pomyśleć o bardziej radykalnych metodach, takich jak abdominoplastyka- czyli operacja powłok brzusznych. Pozdrawiam.