W jaki sposób prawidłowo rozpocząć stosowanie nowych tabletek?

Witam, właśnie miałam zacząć brać nowe tabletki antykoncepcyjne, gdy lekarz zalecił mi zmianę. Tabletkę miałam zastosować pierwszego dnia cyklu, niestety normalnego okresu nie dostałam, a kilka dni wcześniej dostałam plamienie, które już wystąpiło podczas przyjmowania starych pigułek. Moje pytanie dotyczy terminu w jakim powinnam zacząć przyjmowanie nowych tabletek, czy po 7-dniowej przerwie, czy poczekać do kolejnej miesiączki i wziąć w pierwszym dniu cyklu? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Jeśli zamienia Pani jeden złożony preparat antykoncepcyjny na inny, także złożony, należy zachować przerwę wynikającą ze schematu przyjmowania dotychczas stosowanego preparatu. Zatem jeśli dotychczas zachowywała Pani siedmiodniową przerwę, nowy preparat należy rozpocząć nie później niż po siedmiodniowej przerwie.