W jaki sposób prawidłowo wyznaczyć dni płodne, niepłodne oraz jajeczkowanie?

Witam mam pytanie odnosnie ustalenia dni plodnych i nieplodnych.Sprawdzalam z roznymi kalendarzykami dni plodnych i kazdy wskazuje inaczej. W zwiazku z tym mam pytanie w jaki sposob prawidlowo i jak obliczyc dni plodne i nieplodne oraz jajeczkowanie w momencie gdy miesiaczke mialam 13 lipca 2014 niedziela Pozdrawiam serdecznie

Witam serdecznie. Jeżeli cykl trwa 28 dni to obliczenie jest następujące. Pierwszy dzień krwawienia przyjmujemy jako pierwszy dzień cyklu. Dokładnie za 28 dni pojawi się kolejna miesiączka. Od daty tej kolejnej odejmujemy 14 dni o mamy owulację. Około 3 dni przed owulacją i 3-4 dni po owulacji są to dni płodne. Pozostały okres w regularnym cyklu jest niepłodny.