W jaki sposób przytyć i wyjść z anoreksji?

Witam! Choruje na anoreksje , wyszlam z wagi 39 kg i doszlam do 50 kg jakis czaas temu znow schudlam i waze obecnie 48 kg 169 cm wzrostu. Czy powinnam jeszcze przytyc jesli tak to do ilu kg i jak powinna wygladac moja dieta? Obecnie jest to jakies 1200 kalori..

Witam,

Jeśli jeszcze Pani tego nie zrobiła, gorąco polecam wizytę u psychologa/psychoterapeuty oraz lekarza psychiatry. Zaburzenia odżywania, w tym także anoreksja mogą być bardzo groźne dla zdrowia, a współczesna psychoterapia i psychiatria bardzo skutecznie je leczą. Dietę najlepiej jeśli skonsultuje Pani ze specjalistą podczas wizyty. Najlepiej jednak, by najpierw wybrała się Pani do psychoterapeuty i lekarza psychiatry, by ci specjaliści mogli rozeznać w jakiej kondycji jest Pani organizm - szczególnie będzie to mógł zrobić lekarz.
Informacja o prawidłowości wagi nie zastąpi diagnozy, więc tym bardziej zachęcam do wizyty u lekarza - dla podanych przez Panią wzrostu i masy ciała wskaźnik masy ciała BMI wskazuje na wychudzenie.
Jeśli będzie miała Pani dodatkowe pytania, to zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Poleciłabym przede wszystkim psychoterapię i wizytę u dietetyka.
Moim zdaniem powinna Pani być równolegle pod opieką psychologa jak i dietetyka. Pracuję jako psycholog żywienia i wg mnie dieta 1200 kalorii przy Pani wzroście jest zbyt skromna (zwłaszcza, że traci Pani na wadze). Sugerowałabym udanie się do specjalistów, rozpoczęcie terapii, która powinna Pani pomóc, a także zwiększyć masę ciała poprzez odpowiednio dobraną dietę.

Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie,
Aktualne wartość energetyczna diety jest zbyt niska, należy zwiększyć kaloryczność stopniowo do ok. 2000 kcal (wszystko też zależy jaki prowadzi Pani tryb życia). Zachęcam do skonsultowania się z dietetykiem, który ustali indywidualny plan żywieniowy.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.
Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Warto również przeczytać: Dieta na przytycie. http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/dieta-na-przytycie.html?c=7

W anoreksji nie chodzi tylko o to "by przytyć". Anoreksja jest chorobą nie tylko ciała, ale przede wszystkim psychiki. I jako taka wymaga terapii. Nie liczy się limit tego, "ile pani przytyje", lecz to w jaki sposób podchodzi do swojego ciała, do siebie samej itd. Proszę podjąć psychoterapię. Pozdrawiam.