W jaki sposób ratować ten związek?

Jestem z chłopakiem prawie 3 lata. Kiedy się poznaliśmy to było coś niezwykłego. Nie mogliśmy wytrzymać bez siebie 5minut. Mój chłopak wyznał mi, że marzył by mnie poznać. Potem zakochaliśmy się w sobie. Było cudownie... Zmieniło się to. Chłopak jest wobec mnie oschły, mam wrażenie, że nie zależy mu na mnie jak dawniej. Nie walczy o mnie czuję się jakbym była jego ciężarem... Kocham go bardzo, nie pogodziłabym się z rozstaniem z nim. Jest dla mnie wszystkim... co robić by to ratować ?

Witam Panią. Po przeczytaniu Pani postu najbardziej moją uwagę zwraca nierówność, która ma miejsce obecnie w Pani związku. Wyraźnie widać, że Pani zaangażowanie w ten związek jest dużo większe niż Pani chłopaka. Niestety do nawiązania relacji, utrzymywania jej i pogłębiania potrzebne są dwie osoby. Domyślam się, że próbowała Pani dopytywać skąd ta zmiana (jeśli nie i chowa Pani swoje obawy przed swoim chłopakiem zachęcam do otwartej, szczerej rozmowy). W związku mogą być wzniosłe chwile i kryzysy. To, że doświadcza Pani większego dystansu nie musi oznaczać, że Pani związek się skończy. Jeszcze raz zachęcam do większej otwartości. Ma Pani prawo mówić bliskiej osobie co Pani wyczuwa i zauważa. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Z wypowiedzi Pani wynika, że zależy Pani na partnerze i prawdopodobnie jest Pani strażniczką tego związku. Obecnie zauważa Pani swoje niezadowolenie związane z brakiem zainteresowania i zaniedbaniem ze strony Pani partnera.

Zachęcam do otwartej dyskusji z chłopakiem na temat tego co Pani odczuwa i zauważa. Mam nadzieję, że uda się jeszcze odbudować tą relację, która przyschła, jednak proszę mieć na uwadze też i to, że silna męskość mężczyzny jest błogosławieństwem dla kobiety i on także powinien zaangażować się w odbudowanie tej relacji, a nie wybierać strategie bierną.

Trzymam kciuki żeby się udało! :)
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl