W jaki sposób ratować włosy przed wypadaniem?

Mam ogromny problem z wypadaniem włosów. Wypadają od zawsze, ale teraz więcej. Stosowalam przerozne kosmetyki. Trycholog powiedzial mi ze mam zaczopowane meszki wlosowe, jednak po zabiegach i stosowaniu preparatow ktore mi przepisal (na oczyszczenie glowy) nie widzę żadnej poprawy.Wlosy lecą nadal.Morfologie mam dobrą.Testosteron, ferrytyna,TSH w normie.Jedynie prolaktyna:554,1 mlU/l norma: 102- 496.Juz nie wiem co mam zrobić zeby ratować swoje wlosy:(. Bardzo proszę o radę.

Witam Panią,

Problem nadmiernego wypadania włosów może być związany z genetyką- tendencją do łysienia androgennego. Pytanie moje czy ktoś w rodzinie ma zakola, łysieje, łysiał- mama. babcia, tata, dziadek?
Czy w ostatnim czasie była Pani narażona na silny stres?
Czy włosy wypadają na całej głowie równomiernie czy plackami?
Ponadto należy wykonać jeszcze dodatkowe badania z krwi poziom wit. /B, wit. D i jeszcze kilka oznaczników.
Wracając do nadmiernego rogowacenia mieszków włosowych ( zaczopowania) należy przeprowadzić zabiegi złuszczania skóry głowy w gabinecie kosmetologicznym- trychologicznym oraz stosować peelingi, lotiony, szampony oczyszczające skórę głowy w warunkach domowych.
Mam prośbę o szczegółowe informacje na maila instytutadamowicz@op.pl i postaramy się Pani pomóc znaleźć przyczynę problemu oraz skutecznie sobie z nim poradzić.
Ponadto zapraszam Panią do wykonania badania trychologicznego u nas w Instytutucie.

Proszę myśleć pozytywnie gdyż w obecnym rozwoju technologii bardzo dobrze radzimy sobie z leczeniem łysienia.
Pozdrawiam serdecznie
Anna Adamowicz
instytutadamowicz@op.pl

Witam. Przede wszystkim zalecam wykonanie pełnej morfologii krwi oraz ocenę funkcji tarczycy. Wypadanie włosów często wiąże się z anemią lub niedoczynnością tarczycy, Poza tym warto stosować zdrową, bogatą dietę oraz kosmetyki wzmacniające do włosów z tendencją do wypadania. Warto udać się na konsultację do trychologa ,dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej.