W jaki sposób ratować związek?

Dzień dobry,mam problem w związku.Otóż mój mężczyzna na początku bardzo się starał, zabiegal okazywał miłość, teraz przestał to robić. Im bardziej ja się staram, dbam o niego, pomagam mu tym on staje się chłodniejszy dla mnie.Odkręcil parę numerów,twierdzi, że ma poczucie winy względem mnie i jestem dla niego za dobra.O ile na początku wiedział co czuje to teraz twierdzi,że nie wie co czy mnie kocha, że się pogubil.Dodam,że ma on DDa, nie wiem czy ma to jakiś wpływ.Co zrobić aby ratować związek?

Dzień dobry,
warto pomyśleć o psychoterapii par. Jeżeli natomiast partner nie chce, to samej nie uda się Pani zawalczyć o relacje. Jednak z tego co Pani opisuje, z uwagi na to, że jak to Pani napisała on wyciął parę numerów, to chyba on powinien się starać, zawalczyć o Panią. Najprawdopodobniej nie daje mu Pani na to w ogóle przestrzeni. Jak ma poczuć, że Panią traci, że niszczy swoje życie robiąc tak jak robi. Proszę zastanowić się kto tu powinien się starać o ten związek.
Pozdrawiam A. Pacia

Dzień Dobry Pani,

Zachęcałabym Panią i Pani Partnera do podjęcia wspólnej pracy terapeutycznej,
celem uzdrowienia relacji między Wami (historia DDA u Pani Partnera ma kluczowe znaczenie).

Ewentualnie sugerowałabym rozważenie przez Panią indywidualnej terapii psychologicznej, celem nabycia przez Panią umiejętności zadbania o swoje potrzeby.

Życzę Pani wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam serdecznie,

Znalazła się Pani w trudnej sytuacji, która jest bolesna - chodzi o związek, w którym Pani stara się i dba o partnera, natomiast on stopniowo się odsuwa.
Często bywa tak, że właśnie z poczucia winy, partnerzy czy partnerki zamiast zbliżać się i "ratować" związek, oddalają się. Być może dzieje się tak z przekonania, że "tak będzie lepiej"; "nie chcę jej/jego ranić". Trudno jasno postawić powody.
Bardzo ważna jest szczera rozmowa, która jak rozumiem u Państwa nie wystąpiła w pełnej postaci, ponieważ nadal zastanawia się Pani o co tak naprawdę chodzi.
Warto zastanowić się nad skorzystaniem z psychoterapii par. To trudne dla związku, aby przyznać, że partnerzy sami nie mogą rozwiązać swoich trudności, jednakże tak dzieje się bardzo często, a specjaliści są od tego, aby pomóc jak najlepiej potrafią.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

Witam, proszę skorzystać z pomocy psychologicznej, terapii dla par. Przeszłość partnera może mieć wpływ na Państwa związek. Aby to zmienić potrzebne jest zaangażowanie w zmianę obu osób. Warto zastanowić się wspólnie i porozmawiać o Państwa relacji.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl