Jak rozszerzać dietę niemowlaka?

Witam, chciałabym zapytać jak rozszerzać dietę niemowlaka tak żeby to było prawidłowe. Mój synek za tydzień skończy 7 miesięcy i od momentu rozszerzania diety czyli po 6 miesiącu jego waga właściwie stoi w miejscu, nie spada. Waga urodzeniowa 2600 obecnie 7700. Synek raczej ma apetyt czasem mniejszy w zależności od dnia.zjada codziennie jakiś owoc w postaci sloiczka lub obranego owoca zmiksowanego ( okolo polowy objętości małego słoiczka oraz obiadek w podobnej ilości sloiczek lub zupka warzywna póki co bez mięsa. Syn poznal juz sporo warzyw, owoce, smak pieczywa. Czy to jest prawidłowe? A jeśli nie to jak rozszerzać dietę niemowlaka tak, żeby odbywało się to w prawidłowy sposób? Zastanawiam się czy moje postępowanie na ten moment jest słuszne czy może powinnam coś zmienić. Z góry dziekuję za wszystkie informacje i serdecznie pozdrawiam.

Dobry wieczór,
czasami u niemowlęcia w tym wieku zdarza się czasowe zahamowanie przyrostu masy ciała, wynikający z jednej strony ze zmiany nawyków żywieniowych, a z drugiej - z intensywnego rozwoju fizycznego dziecka . Jeśli Synek jest pogodny, chętnie je i sprawia wrażenie zdrowego, można spokojnie poczekać. Ważna jest oczywiście systematyczna kontrola masy ciała.