W jaki sposób schudnąć 5 kg w 7 dni?

Mam 14 lat, 159 wzrostu i ważę 50 kg. Chciałabym schudnąć w ciągu tygodnia 5 kg, ponieważ jadę na wycieczkę za tydzień i pragnę założyć strój kąpielowy. Błagam pomóżcie.

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 19,76 i znajduje się blisko 50 percentyla. Oznacza to, że Twoja masa ciała jest idealna w stosunku do wieku i wzrostu, dlatego nie ma wskazań, abyś się odchudzała.
Nie stosuj diet alternatywnych, szczególnie tych przeznaczonych dla dorosłych, gdyż nie są one wskazane dla nastolatek. Intensywne odchudzanie może doprowadzić do poważnych niedoborów żywieniowych.
Postaraj się odżywiać racjonalnie. Nie zapominaj o warzywach, owocach, rybach i nabiale. Pamiętaj także o ruchu, gdyż jest to najlepszy sposób na uzyskanie ładnej sylwetki.

Pozdrawiam