W jaki sposób schudnąć, by skóra mi nie obwisła?

Witam.Mam 24 lata i mam problem z otyloscia od jakichs 3 lat.Zaczelam tyc po porodzie. Przed ciaza wazylam 80 kg. mam 168cm wzrost i waze teraz 125 kg i nie moge schudnac.Czy jest jakis sposob na o zebym schudla i zeby moja skóra nie byla potem obwisla .

Witam serdecznie,

oczywiście, że jest taki sposób. wystarczy aby Pani dieta była zdrowa, dobrze zbilansowana a nie bardzo rygorystyczna i zbyt niskokaloryczna. Jeżeli będzie Pani chudła powoli i przy tym wprowadzi Pani ćwiczenia fizyczne to skóra będzie się ładnie wchłaniać. Jeżeli zaś redukcja wago nastąpi zbyt szybko to niestety skóra nie zdąży się regenerować.
Widzę że jest Pani z Ząbek (ja przyjmuje pacjentów w Warszawie przy ulicy Głębockiej), więc najchętniej zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną, na której wykonamy pomiary składu ciała i sprawdzę jak rozkłada się tkanka tłuszczowa w Pani ciele. Przeprowadzę również wywiad żywieniowy i zdrowotny oraz na tej podstawie dobiorę indywidualny jadłospis dzięki któremu poprawi się Pani sylwetka.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Koniecznie powinna Pani zmniejszyć masę ciała. Proszę wykonać badanie krwi i badanie moczu. Udać się z wynikami do lekarza a następnie do dietetyka lub psychodietetyka.
Proszę nie obawiać się potencjalnym zagrozęniem obwisłej skóry - poprzez racjonalną terapię żywieniową i ruch można bardzo skutecznie zminimalizowac zagrożenie, którego Pani się obawia.