W jaki sposób schudnąć poniżej 70 kg?

Witam, mam 16 lat ważę 71 kg i mam 170 cm wzrostu. Odchudzać się zaczęłam 15 czerwca i zeszłam z 87 kg do 71 kg. 4 posiłki dziennie + co najmniej 3 l wody + ćwiczenia. Od pewnego czasu zauważyłam, że przestałam chudnąć. Mam bardzo silną wolę i nie zjadłam nic niedozwolonego przez ten okres. Pilnuje regularności posiłków tak jak robiłam to wcześniej. Moje pytanie: czy to etap, w którym ciało przestaje na pewien okres chudnąć? Słyszałam o czymś takim od dietetyka. Ćwiczenia, które wykonuje nie męczą mnie tak bardzo jak przedtem, jestem bardziej wytrzymała. Powinnam zwiększyć aktywność fizyczną? Jeśli tak, to czy powinnam też więcej jeść? Rok temu też schudłam do 70 kg, dalej już nie potrafiłam. Co za tym idzie zniechęciłam się i przybrałam na wadze ponad 18 kg. Nie chcę by coś takiego się powtórzyło, dlatego bardzo proszę o radę :)
16 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!
Zazwyczaj łatwiej jest uzyskać szybszy spadek wagi, kiedy ważymy więcej niż kiedy ważymy mniej. Dlatego po spektakularnej utracie kilogramów w pierwszym lub pierwszych dwóch miesiącach kolejna utrata kilogramów następuje już znacznie wolniej. Dodatkowo, jeżeli uprawiasz sport, rozwijają się mięśnie, które ważą więcej niż tkanka tłuszczowa, zatem nie do końca należy sugerować się utratą wagi.
Proponuję, abyś kontynuowała zdrową dietę - co najmniej 4 posiłki dziennie. Możesz spokojnie zrezygnować z produktów zawierających proste węglowodany jak białe pieczywo, mąka biała, ryż biały i słodycze. Nie radziłabym natomiast rezygnować z ciemnego pieczywa, ciemnego makaronu i ryżu, ponieważ produkty te dostarczają wielu witamin i błonnika który reguluje wypróżnianie. Musisz także pamiętać o tym, że w Twoim wieku jeszcze cały czas rośniesz, więc nie można dopuścić do niedoborów składników pokarmowych, bo to w przyszłości może źle wpłynąć na Twój organizm i przyczynić się do większej podatności na choroby Nie jest też dobrze, abyś chudła za szybko, bo to z kolei może spowodować np. zaburzenia miesiączkowania.
Co do sportu, radzę wysiłek fizyczny co najmniej 3 x w tygodniu. Jeżeli chcesz dalej tracić na wadze najlepszym sportem będzie aerobik, step, zumba, jazda na rowerze czyli ćwiczenia kardio. Bardzo dobrym sportem do wysmuklenia ciała jest pływanie.
Jeżeli będziesz nadal odżywiała się mądrze jak do tej pory i ćwiczyła, z pewnością w ciągu następnych miesięcy waga będzie dalej spadać. Dobrze by jednak było, abyś nie chudła teraz więcej niż 2-3 kg miesięcznie.
Pozdrawiam serdecznie