W jaki sposób się zachować i pomóc swojej dziewczynie?

Witam.chciałbym prosić o poradę w jaki sposób zachować się i pomóc swojej dziewczynie która jakiś rok temu rozstała się z chłopakiem a on popełnił nieudaną próbę samobójczą. Rozstała się z nim z powodu jego zaburzeń emocjonalnych. Codziennie przed i po próbie dostaje od niego smsy (telefonu nie moze zmienic z powodu umowy) nic mu nie odpisuje. Obwinia się za to i jest przerażona że ktoś przez nią mógł stracić życie. Przez to nie potrafi się bardziej zaangażować i zaufać mi. Jak mam nam pomóc?

Witam,

zalecane jest wsparcie psychologiczne/psychoterapeutyczne dla dziewczyny, z pomocą specjalisty łatwiej będzie zrozumieć problem i poradzić sobie z nim.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Panu,

Odpowiadając na Pana pytanie, może Pan pomóc swojej Dziewczynie (i sobie)
zachęcając i inspirując Dziewczynę do rozmowy z psychologiem.

Życzę Panu pomyślności i radości,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam, rozumiem że Pani partnerka może czuć się źle z powodu byłego partera. Proszę aby Pana dziewczyna skorzystała z pomocy psychologicznej. Szybką i bezpłatną pomoc, również prawną, może uzyskać w ośrodku interwencji kryzysowej.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Witam Pana.

Pyta Pan jak może pomóc swojej dziewczynie.
Z tego co czytam wnioskuję, że emocjonalnie jest uwikłana jeszcze w poprzedni związek, nosi w sobe poczucie winy, które skutecznie wzbudza jej były chłopak swoimi codziennymi sms-ami.

Obawiam się, że mimo całego swojego zaangażowania nie jest Pan w stanie samodzielnie jej pomóc.
Proszę zaproponować dziewczynie rozmowę ze specjalistą - psychoterapeutą, który korzystając ze swych umiejętności pomoże jej "zamknąć" poprzedni związek, abyście już nie byli obarczeni jej przeszłością i mogli rozwijać swoją relację i swobodnie czerpać z niej radość.

Pozdrawiam.
Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta
www.pomocpsychologa.pl
www.facebook.com/Agnieszka.Dymska/