W jaki sposób się zakochać?

Mam taki problem - mam 18 lat, nie potrafię się zakochać. Tylko seks się dla mnie liczy. Kiedy słyszę związek zaczynam się śmiać. Bycie zależnym od kogoś zupełnie mnie odrzuca. Chcę w wieku 20 lat zostać ojcem, ale bez kobiety (surogatka, coś w tym stylu), bo jestem samolubny, wcinanie się w wychowanie dziecka jest dla mnie niedopuszczalne. Swoją niemożność zakochania, swój chłód ukrywam pod pewnością siebie i lekkim zboczeniem - jestem bardzo otwarty, tylko seks mnie interesuje. Jestem narcyzem

Niestety, nie ma recepty na zakochanie. Nie przychodzi na żądanie. Nie można powiedzieć - " jutro się zakocham w tej dziewczynie". Ale dopada chyba wszystkich - niektórych tylko raz w życiu, innych częściej. Widocznie Pana jeszcze nie. Ale też inną sprawą jest zakochanie, a inną miłość. Do prawdziwej miłości trzeba dorastania, dojrzewania i chęci ( czyt.nawet determinacji),żeby dawać, czasami wręcz wyrzekając się swojej wygody, bezpieczeństwa... itp. Ale warto. To nie jest wydzieranie sobie nawzajem obszarów wolności, a raczej wspieranie się, szanowanie inności. A wszystko zaczyna się od poznania, fascynacji drugą osobą, a przez to chęci przebywania z nią jak najczęściej, bez względu na wszystko... Życzę tego Panu. :-)

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Witam, jśli zgłasza Pan to jako problem, tzn. ze jest Pan nieszcześliwym narcyzem:)
Moze warto wejsc w ukłąd z matką której Pan zaufa?
Jak zamierza Pan wychować dziecko z taka postawa? Tez nie bedzie mogła miec swojego zdania? To moze zniszczyc mała istotkę.
Terapia zalecana.
Pozdrawiam!

Skoro interesuje Ciebie tylko seks, to dlaczego chcesz się zakochać? Chęć zakochania się to chęć do bliższego poznania, co za tym idzie odpowiedzialności, a co za tym idzie - związku. Ale związek Ciebie nie interesuje, tak? Zachęcam Cię do kontaktu z psychologiem, jeśli napotkasz trudności w odpowiedzeniu sobie na te pytania.