W jaki sposób skutecznie pozbyć się grzybicy paznokci u stóp?

Mam bardzo zniszczone paznokcie, dwa u lewej stopy, trzeci paznokieć i u prawej. Paznokieć u dużego palca (od 9 listopada stosuję lek) troszeczkę jakby odrasta zdrowy. Ale to tylko jeden z chorych paznokci. Drugi ten duży kawałek był ''pod spodem ''pusty'' i gdy obcinałam paznokcie to właśnie ten kawałek paznokcia obcięłam, nieładnie to wygląda. Bardzo chciałabym skutecznie wyleczyć te paznokcie. Nie wiem na pewno już dawno powinnam była pójść do lekarza. Tylko nie wiem czy każdy lekarz dermatolog leczy grzybicę paznokci u stóp czy tylko taki, który ma dodatkową specjalizację w tej dziedzinie. A może są jakieś leki w aptece, które mi pomogą? Już sama nie wiem co robić. Szczerze mówiąc to nie poszłam do lekarza bo po prostu jest to dla mnie bardzo wstydliwe, bo jak zobaczyłby moje dwa paznokcie o których tu mowa to naprawdę masakra. Wstydzę się strasznie, ale jednocześnie chce mieć piękne i przede wszystkim zdrowe paznokcie. Pomocy...

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Grzybica paznokci wymaga długiego leczenia. Proszę się zastanowić czy warto marnować czas, pieniądze i swoje zdrowie na leczenie na własną rękę. Niedługo będzie kończyła się zima zrobi się ciepło i na pewno chce Pani mieć do tego czasu piękne i zdrowe paznokcie. Czas na wizytę u lekarza. Raczej każdy dermatolog zajmuje się również leczeniem grzybicy paznokci.

Leczenie zawsze warto zacząć jak najszybciej, proszę więc nie zwlekać z wizytą. Niestety musi Pani wiedzieć że kuracja często jest długotrwała. Choroba często nawraca.

Polecam jeszcze artykuły zawarte na ten temat na naszej stronie, między innymi:
http://portal.abczdrowie.pl/prawidlowe-leczenie-grzybicy-paznokci

Pozdrawiam