W jaki sposób skutecznie pozbyć się mastki?

Witam! Mam 27 lat i od ponad roku gromadzi mi się pod napletkiem nadmierna (wg mnie) ilość mastki. Kilka razy dziennie myje penisa ale w ciągu kilku godzin to powraca... Czy istnieje jakaś maść, która by mi pomogła pozbyć się tego problemu, zwłaszcza że odczuwam duży dyskomfort po kilku godzinach pobytu w pracy... Tak samo jest ze stosunkami, nie mogę uprawiać seksu spontanicznego... Najpierw muszę iść do łazienki i się wymyć. A o higienę dbam i dbałem zawsze. Proszę o pomoc. Czy są jakieś leki do zdobycia ewentualnie za granicą? Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Mastka jest fizjologiczną wydzieliną gromadzącą się pod napletkiem. Jej ilości są zmienne.
Być może nadmierne tworzenie i gromadzenie mastki jest spowodowane nieprawidłową higieną intymną. Preparaty stosowane w tym celu powinny być przeznaczone tylko do higieny intymnej, powinny posiadać co najmniej neutralne pH dla skóry, ale mogą być pomocne preparaty dedykowane dla kobiet zawierające kwas mlekowy.

Jeśli gromadzącej się mastce towarzyszy także świąd lub inny dyskomfort to należy także uwzględnić infekcję drożdżakową w podejrzewanych przyczynach.