W jaki sposób skutecznie rzucić palenie?

Dzień dobry. Palę nałogowo ok 20 papierosów dziennie od 5 lat. Bardzo chciałabym rzucić to świństwo. Kiedy ostatnio próbowałam dziwnie się czułam. Cisnelo mnie w sercu . Moje pytanie brzmi czy można rzucić palenie z dnia na dzień i czy to nie będzie zbyt wielki szok dla organizmu żeby nie było to niebezpieczne? Czy wspomagacze z apteki w ogóle mają jakiś sens?

Wszystko zależy od silnej woli. Niestety niektórzy ludzie mają niepokojące objawy "odstawienne" i wtedy pojawiają się zawroty i bóle głowy, trudność z koncentracją, problemy trawienne itp. Dlatego w takich sytuacjach zaleca się stopniowe odstawianie papierosów. Wspomagacze z apteki mogą pomóc w łagodniejszym przechodzeniu przez ten proces. Niewielka dawka nikotyny dostarczana stopniowo pomaga w systematycznym rzuceniu palenia. Nie mniej jednak najważniejsza jest motywacja i determinacja. Czasami warto sobie określić cel dlaczego chce pani rzucić palenie i codziennie o nim wspominać - żeby nie zapomnieć dlaczego tyle wysiłku pani wkłada w ten proces.

W rzucaniu palenia najważniejsza jest motywacja i konsekwencja. Dobór metody rzucania zależy od charakteru u preferencji konkretnych osób. Warto wsłuchać się w siebie i swoje potrzeby, to jak zwykle najlepiej się Pani funkcjonuje i na tej podstawie ułożyć sobie plan zrywania z nałogiem, którego konsekwentnie będzie Pani przestrzegać. Warto także nagradzać się za sukcesy i robienie kolejnych, skutecznych kroków.