W jaki sposób skutecznie schudnąć?

Witam, zsieci dowiedziałem się, że udzielacie Państwo porad dietetycznych. Niestety obowiązki nie pozwalają mi na wizyty u dietetyka, dlatego też proszę o pomoc. Mam prawie 18 lat, jestem facetem :). Moje nawyki żywieniowe są niestety fatalne - jem dużo, często tłusto. Przy wzroście 181 cm ważę 95 kg. Nie jestem bardzo gruby, ale przeszkadza mi brzuszek i uda, które chciałbym zredukować. Moja aktywność fizyczna to około 1 h spaceru codziennie. Z chorób doskwiera mi jedynie alergia oraz hipotonia mięśniowa (ale już prawie całkowicie wyleczona). Nie stosowałem nigdy żadnych diet. Często zdarza mi się podjadać między posiłkami. W mojej rodzinie występuje nadwaga - u mamy, babci od strony mamy i dziadka od strony taty (ale zbieżność :D). Nie byłem nigdy u lekarza w celu wykluczenia chorobowych przyczyn występowania otyłości. Co do aktywności fizycznej to planuję uprawiać poranny jogging, myślę że to coś da :) W mojej miejscowości nie ma dostępu do siłowni, a więc możliwy jest tylko wysiłek fizyczny bez używania jakiegokolwiek sprzętu. W tej chwili mogę dużo czasu poświęcić dla siebie, dlatego też największe rezultaty chciałbym osiągnąć w sierpniu, bo od września wiadomo, że tego czasu będzie znacznie mniej. Jak już wspominałem, moim celem jest "spalenie" brzuszka, no i zbędnego tłuszczu z ciała. Proszę o poradę w zakresie diety, jaką mógłbym stosować, ilości danych produktów, które mogę spożywać w ciągu całego tygodnia. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź, D. PS. Podaję jeszcze mój przykładowy jadłospis. Dzień powszedni: - śniadanie - 3 małe kajzerki z wędliną, - drugie śniadanie - jogurt i banan, - obiad - krupnik, kotlet schabowy, ziemniaki, - podwieczorek - lody, - kolacja - kefir owocowy. Weekend: - śniadanie - jajecznica, - drugie śniadanie - kefir owocowy, - obiad - frytki, ryba pieczona, sałatka, - kolacja - 1/2 średniej pizzy (35 cm)

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,

Najlepiej, jeśli zechce Pan zaznajomić się z Piramidą Zdrowego Żywienia, rekomendowaną przez Instytut Żywności i Żywienia.
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#g
Na tle Piramidy, bardzo rzuca się w oczy brak warzyw i owoców w Pana diecie.
Jada Pan tłusto i kalorycznie.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.

Wyeliminować należy: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast-foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Niestety, nie jestem w stanie odnieść zaleceń odnośnie aktywności fizycznej do stanu Pańskiego zdrowia, dlatego też prosiłabym o konsultację z lekarzem/fizjoterapeutą.

Proszę także uregulować pory posiłków (jadać o stałej porze, regularnie, dziennie 5 posiłków).

P.S
Prosiłabym o konsultację z lekarzem w celu określenia stanu zdrowia i ewentualnego chorobowego podłoża nadmiernej masy ciała.

Pozdrawiam ciepło