W jaki sposób sprawdzić alergię na paracetamol?

W jaki sposób sprawdza się alergię na paracetamol?Czy tylko poprzez próbę prowokacyjną, czy są inne sposoby? Czy przeprowadzenie takiej próby jest bezpieczne i co wnosi (tylko informację i unikanie alergenu, czy jest możliwe jakieś leczenie, np. odczulanie)?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do lekarza alergologa/immunologa po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie. Sądzę, że najlepiej będzie unikać badanego alergenu.