W jaki sposób stomatolog wyrywa sam korzeń zęba?

Witam mam pytanie do stomatologów jeżeli oczywiście można. Posiadam zęba który boli a nie bolał przez bardzoooo długi czas dlatego zapomniałem o nim, teraz przypomina o sobie i muszę iść na wyrwanie. Pytanie brzmi jak stomatolog wyrwie zęba który nie ma ścianek, może gdzie nie gdzie lekko ponad dziąsło wystające małe elementy zęba. Z góry dziękuję za pomoc

Proszę się nie obawiać, na pewno sobie poradzi. Fakt, że pozostał jedynie korzeń zęba nie świadczy o tym, że zabieg musi być bardziej skomplikowany. Czasem nawet jest łatwiejszy i trwa krócej. Zarówno usunięcie korzenia jak i całego zęba może się powikłać.
Życzę powodzenia i pozdrawiam.