W jaki sposób stosować metforminę?

Witam od miesiąca biorę ,a wlaściwie probuję wejść na metforminę z powodu insulinooporności,początkowo bralam metformax 500 XR ,zwykly,siofor 500 i teraz Glucophage 500,jednak po każdym jest to samo,że bez względu kiedy go nie wezmę po obfitym posiłku mam napady glodu,że całą lodówkę bym opustoszyla.Cukeir mierzylam mam w normie,nie ma hipoglikemii czy to znaczy ,że nie mogę brać metforminy?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna diagnostyka. Proszę koniecznie udac się do lekarza prowadzącego leczenie