Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 4 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Witam, ból wywołany stresem to napięciowy ból głowy (http://www.psychiatria.pl/porada/bole-glowy-na-skutek-silnego-stresu-tzw-napieciowy-bol-glowy/4221). Aby zmienić sytuację, należałoby spróbować ograniczyć wpływ przyczyny bólu głowy czyli stresu, nauczyć się z nim radzić. Może Pani skorzystać z konsultacji z psychologiem i zastanowić się nad przyczyną pojawienia się napięcia, stosować ćwiczenia relaksacyjne (np.: trening Jacobsona, Schulza), muzykę, aktywność fizyczną, masaż, jogę, zastanowić się co pomaga Pani w odzyskiwaniu równowagi, pozwala się zrelaksować. Pozdrawiam serdecznie

umów wizytę 0

Dzień dobry. Często z powodu stresu pojawiają się objawy somatyczne. Jednym z nich mogą być bóle głowy. Jednak dla pewności w pierwszej kolejności należy wykluczyć wszelkie przyczyny medyczne takich objawów. Jeżeli okazuje się, że z medycznego punktu widzenia wszystko jest w porządku, warto skorzystać z diagnostyki psychologicznej. Migrenowe bóle głowy po udanej interwencji terapeutycznej zwykle ustępują. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy