W jaki sposób syn może trochę schudnąć?

Dzień dobry. Mam 15 letniego syna z zanikiem mięsni i nie chodzi.Niepokoi mnie jego waga ponad 60 kg. Co moge zrobic aby troche schódł? Od ponad 3 m-cy wyproznia sie w bardzo malych ilosciach to tez mnie niepokoi. Co mam zrobic ?

Należy uregulować posiłki syna. To znaczy, aby codziennie jadał posiłki w tym samych godzinach i w odstępach co 3-4 godziny, np rozkład na 5 posiłków: I śniadanie 7:00, II śniadanie 10:00, Obiad 13:00, Podwieczorek 16:00, Kolacja 19:00 lub 4 posiłki: I śniadanie 8:00, II śniadanie 11:00, Obiad 14:00, Kolacja 18:00. Proszę się zastanowić jaką żywność syn spożywa i czy pije wodę. Słodycze, pieczywo piekarnicze, słodzone jogurty, soki czy napoje owocowe nie będą sprzyjać prawidłowemu wypróżnianiu i prawidłowej masie ciała, ponieważ nie dostarczają witamin, składników mineralnych ani błonnika, który reguluje pracę układu pokarmowego. Wprowadzenie regularnych posiłków, picie wody, warzywa i owoce oraz inna wartościowa i urozmaicona żywność (mięso, ryby, jaja, nabiał niesłodzony) pomoże zadbać o właściwą masę ciała syna i wyreguluje wypróżnienia. Pozdrawiam serdecznie, Paulina z DietaMax Poradnia Dietetyczna, Białystok