W jaki sposób szybko wyleczyć infekcję wirusową?

We wtorek dopadła mnie grypa żołądkowa wymiotowałam i miałam biegunkę jednak na następny dzień objawy ustąpiły. W czwartek zaczęłam czuć, że coś mi 'siedzi' na krtani czy tchawicy lecz przy kaszleniu nie odchodziło. I tak do dzisiaj. Stosowałam syrop z ambroksolem w nadziei, że spowoduje wykrztuszanie zalegającej wydzieliny i dopiero dzisiaj tj. w niedzielę raz na jakiś czas odejdzie. Jednak również dzisiaj zaobserwowałam u siebie stan podgorączkowy przechodzący w gorączkę, która dochodzi do 38,1 stopni. Chciałabym nie dopuścić do utraty głosu z uwagi na zapalenie krtani, gdyż od wtorku mam ustne zaliczenia na studiach na których muszę się zjawić! W związku z tym chciałabym się dowiedzieć czy są jakieś leki, które mogę spokojnie stosować?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Przyczyna dolegliwości prawdopodobnie jest infekcja wirusowa. Proszę objawów nie lekceważyć, lepiej chorobę doleczyć do końca niż dopuścić do ewentualnych powikłań.

Jeżeli chodzi o zalecenia leczenia, to jest to możliwe dopiero po zbadaniu pacjenta i dokładnym zebraniu wywiadu. Dopiero po postawieniu rozpoznania można zlecać farmakoterapię.

Tak więc jeżeli objawy nadal się utrzymują konieczna jest wizyta u lekarza rodzinnego.
Polecam również artykuły zamieszczone na naszym portalu, między innymi:
http://portal.abczdrowie.pl/domowe-sposoby-leczenia-grypy-i-przeziebienia
http://portal.abczdrowie.pl/zalecenia-lekarskie-przy-grypie

Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.