W jaki sposób teraz zażyć tabletkę antykoncepcyjną?

Proszę o odpowiedź: zapomniałam wziąć 6 tabletkę na czas. Zorientowałam się przy braniu 7. Wzięłam dwie ale po przerwie 48h. Przez te 48h współżyłam 2 razy. Dzisiaj powinnam wziąć kolejną tabletkę. Czy powinnam odstawić w ogóle tabletki? W sumie nie narzekałabym gdybym zaszła w ciążę ale co mam zrobić?

Szanowna Pani!

Skoro ciąża nie byłaby problemem, proszę przestać brać tabletki i poczekać.Jeżeli pojawi się krwawienie to należy od pierwszego dnia rozpocząć kolejne opakowanie tabletek.

Z poważaniem
katarzyna Lewicka