W jaki sposób uniknąć stresu?

Co zrobić by uniknąć stresu? Przez stres mam męczące mdłości i boje sie ze zwymiotuje. Najbardziej nasila się to przed jakimś wyjazdem lub przebywaniem w miejscu publicznym.

Jest kilka dróg radzenia sobie z nadmiernym stresem. Nawet krótka rozmowa ze specjalistą (psychologiem/psychoterapeutą) może Pani pomóc w doborze najbardziej adekwatnej w Pani przypadku drogi do zarządzania stresem. Być może wystarczy poznanie kilku prostych metod relaksacji (zwłaszcza świadomej pracy z oddechem), a może psycholog uzna, że bardziej słuszna byłaby w Pani przypadku krótko- lub długoterminowa psychoterapia. Życzę powodzenia!

Dzień dobry!

Niestety, stresu nie można uniknąć. Trudne sytuacje, wyzwania spotykają każdego człowieka każdego dnia. Można jednak uczyć się jak najlepiej radzić sobie z objawami nadmiernego stresu, np. poprzez techniki relaksacyjne, sposób myślenia czy odkrycie, dlaczego Pani reakcje są tak silne i uciążliwe. Polecam podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam!