Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 9 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

W jaki sposób uspokajać nerwowego partnera?

Mój chłopak jest bardzo nerwową i nadpobudliwą osobą. Byle drobiazg sprawia, że podnosi na mnie głos, krzyczy, denerwuje się. O niczym, nawet o zwykłych rzeczach nie można z nim spokojnie porozmawiać, bo wszystko zamienia się w kłótnię. Proponowałam mu różnych rzeczy - medytację, sport, wyciszanie się, ale on na wszystko znajduje wymówkę i nie próbuje sobie i nam pomóc. On tak samo szybko wybucha, jak i wraca do spokoju, ja natomiast po każdym jego wybuchu godzinami nie potrafię się uspokoić...
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Opisywany przez Panią problem zdecydowanie świadczy o zaburzeniu kontroli emocjonalnej i jako taki powinien być poddany terapii. Pani partner powinien zgłosić się do psychologa, z którym omówi wybuchowość, sytuacje w których się pojawia i w jaki sposób sobie radzić z napływem emocji. Prawdopodobnie Pani również przyda się spotkanie z psychologiem, podczas którego zrzuci Pani z siebie stres wynikający z sytuacji domowej i nauczy się również sposobów uspokajania i asertywnego reagowania na wybuchowość chłopaka. Doradzam spotkania indywidualne - choć jeśli chłopakowi będzie łatwiej rozpocząć - mogą Państwo spróbować na początek spotkań wspólnych. Powodzenia!

0

Dzień dobry, Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę /ośrodek/, który zajmuje się terapią pary i udać się wspólnie na konsultacje.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety