W jaki sposób usuwa się dolne ósemki?

Witam. Niedługo będę mieć usuwane dolne ósemki i chciałbym się zapytać, jak w skrócie pod względem wykonywanych czynności będzie wyglądać taki zabieg? Czy na podstawie zdjęć będzie tu potrzebne jakieś dłutowanie, łamanie kości y czy zęby obok nie zostaną uszkodzone itp.? Zęby są zatrzymane a moje zdjęcie rtg wygląda mniej więcej tak: http://certusdent.pl/content/upload/panorama_foto.jpg

Witam

To są pytanie do lekarza operującego.
Proszę je zadać specjaliście.
Po co szukać odpowiedzi tutaj?
Każdy z nas, lekarzy chirurgów, podchodzi wg zasad sztuki, ale jednak trochę inaczej. Opisanie tych czynności jest dość trudne, a i raczej ta wiedza na nic się Panu nie przyda.
W skrócie:
tak, najczęściej jest konieczna tzw. technika dłutowania. Nie, zęby sąsiednie nie powinny zostać uszkodzone. Zabieg to: zgoda na zabieg, wywiad, badanie, znieczulenia, nacięcie, odwarstwienie, separacja, dłutowanie, usunięcie.
:-) założenie szwów.
Przekazanie zaleceń.
Powodzenia.
Pozdrawiam
lek stom Bartosz Niedziółka
www.extra-dent.pl
www.doktorbart.pl