W jaki sposób usuwa się zęby?

Mam dwie wyrastające z podniebienia z tyłu, koło dziąsła dziewiątki. (ósemki już wszystkie mi wyrosły). W jaki sposób się je usuwa? pozdrawiam

Najpierw trzeba wykonać zdjęcie pantomograficzne lub tomografię stożkową CBCT, aby sprawdzić jak te zęby są położone. Następnie sam zabieg usunięcia wygląda podobnie do usuwania zatrzymanych górnych ósemek. W zależności od tego jak zęby są położone, najczęściej są to zęby o nieprawidłowym kształcie, raczej wielkościowo małe. Należy naciąć i odwarstwić dziąsło, aby odsłonić część koronową, następnie usunąć kość wokół zębów (jeśli jest to konieczne) a następnie usuwa się ząb. Dziąsło się zaszywa. Antybiotyk, lek przeciwbólowy i koniec wizyty.

Lekarz zleci zdjęcie panoramiczne i oceni czy jest konieczność ich usuwania.Jeżeli nie występują żadne objawy bólowe, zgryzowe i nie ma problemu z oczyszczaniem tych zębów to zapewne nie trzeba ich usuwać.Nie pisze Pani ,że wymienione przeze mnie dolegliwości występują.